Terapia obrzęku

Obrzęk limfatyczny jest schorzeniem związanym z niewydolnością lub uszkodzeniem układu limfatycznego. Jest to schorzenie przewlekłe, z którym można jednak walczyć, tym skuteczniej, im szybciej zacznie się terapię. Dotyczy to również a może w szczególności pacjentów, którzy z tym problemem borykają się od wielu lat i którzy często słyszeli, że "tak musi być".

Otóż nie musi!

Z doświadczenia mojego i moich pacjentów wiem, że regularne wykonywanie masażu limfatycznego wspomagane odzieżą kompresyjną powoduje znaczną redukcję obrzęku

Poprawia się również jakość skóry w miejscu występowania opuchlizny, zmniejsza zaczerwienienie, skóra staje się mniej świecąca, a przez to zdrowsza.

Przy dużych obrzękach u Pacjentów którzy nie mogą w pełni zgiąć swojej nogi lub ręki, drenaż powoduje, że zakres w stawach staje się większy, a przez to wzrasta komfort funkcjonowania na co dzień.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
W moim gabinecie od prawie 10 lat prowadzę pacjentów z obrzękami:
  • żylno limfatycznymi
  • powstałymi w przebiegu choroby nowotworowej(najczęściej po usunięciu węzłów chłonnych, lub po naświetlaniu)
  • po zabiegach chirurgii plastycznej

Terapie pacjentów z obrzękiem można podzielić na 2 etapy:

Terapia wczesna

Polega na intensywnej redukcji opuchlizny, 3-4 spotkania w tygodniu przez okres 2-3 tygodni. Na terapię składa się drenaż limfatyczny, bandażowanie wielowarstwowe specjalnymi bandażami o niskiej rozciągliwości oraz kinesiotaping jako forma wspomagająca terapię. Po zakończonej terapii wczesnej, dokonuję pomiarów kończyny, w celu dobrania zindywidualizowanej odzieży kompresyjnej, którą pacjent zobowiązuje się nosić na co dzień.

Terapia podtrzymująca

Polega na wykonywaniu drenażu limfatycznego i bandażowaniu pacjenta raz w tygodniu celem pobudzenia układu limfatycznego do pracy. Proponowana przeze mnie forma terapii zapewnia redukcję opuchlizny oraz zabezpiecza pacjenta przed narastaniem obrzęku w czasie.

Współpraca

Efekty działania prowadzonej przeze mnie terapii zaowocowały współpracą z lekarzami chirurgii naczyniowej /dr Mularczyk - Szpital w Międzylesiu, dr Trochimczuk - Szpital Wolski, Centrum Medyczne Nasmed/ oraz lekarzami onkologami /prowadzeni pacjenci min. prof. Bidzińskiego, prof. Rutkowskiego/.

Drenaż limfatyczny znajduje rownież zastosowanie w chirurgii plastycznej. Przyspiesza gojenie, niweluje ewentualne nierówności po takich zabiegach jak liposukcja, czy plastyka powłok brzusznych. Świetne rezultaty daje w połączeniu z laserem biostymulacyjnym, który z kolei przyspiesza ewakuację krwiaków pooperacyjnych. Terapię po tego rodzaju zabiegach rozpoczynam około tygodnia po operacji. Lekarzami, którzy polecają moją osobę w tym temacie są dr Chęciński, dr Stańczyk, dr Witwicki, Centrum Liposukcji w Józefowie.

Skontaktuj się ze mną 501 242 258 / 535 700 706